Najlepsi w branży grzewczej. Pleszewski Klaster Kotlarski.

Kotły C.O. - Klaster producentów - Pleszew

Partnerzy

Powiat Pleszewski
Innowacyjne Forum Gospodarcze Ziemii Pleszewskiej
Kompania Węglowa S. A.
 
Dokonania, szanse i perspektywy rozwoju Klastera Kotlarskiego

  14 marca br. w pałacu w Witaszycach koło Pleszewa odbyła się konferencja prezentująca efekty zrealizowanych działań dla pleszewskiej branży kotlarskiej w ramach projektu pod nazwą „Uruchomienie usług transferu technologii i kojarzenia partnerów do współpracy z MSP w ramach Klastera Kotlarskiego”

 

Podczas konferencji przedstawiono osiągnięte rezultaty ponad półtorarocznej współpracy firm klastera. Są to m.in.: uruchomienie współpracy firm z instytucjami badawczo-rozwojowymi i naukowymi, wspólne opracowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, wzorniczych i technologicznych, wspólne działania marketingowe – budowanie silnej marki Pleszewski Klaster Kotlarski. W ramach projektu firmy uczestniczyły w zaawansowanych programowo szkoleniach, warsztatach, wizytach studialnych, a także brały udział w badaniach, pracach nad planowaniem strategicznych kierunków rozwoju klastera oraz przygotowaniach do aktywnego uczestnictwa w programach UE. Przełomowym jednak działaniem jest z pewnością opracowanie nowoczesnego i innowacyjnego kotła Ret-Klaster 25 Premium, wykonanego w oparciu o innowacyjną konstrukcję, nowe technologie produkcyjne i nowoczesny design.
Podczas konferencji przedstawiono też szanse i perspektywy rozwoju dla firm Klastera Kotlarskiego, m.in. możliwości pozyskania środków finansowych z funduszy strukturalnych, pozyskiwanie i wdrażanie nowych technologii czy możliwości stosowania paliw alternatywnych – biopaliw.
Realizacja działań projektu pokazała ogromne możliwość współpracy firm Pleszewskiego Klastera Kotlarskiego. Firmy klastera są zgodne co do wspólnego działania szczególnie w takich obszarach jak wspólne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, wspólne budowanie silnej marki produktu, wspólne działania marketingowe. W dniach 22-25 kwietnia br. zaplanowano realizację ostatniego działania projektu, będzie to wystąpienie grupy pilotażowej 30 firm na wspólnym stoisku targów INSTALACJE 2008 w Poznaniu.
Wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszam na nasze stoisko wystawiennicze – Pleszewski Klaster Kotlarski.
konf2008.jpg