Najlepsi w branży grzewczej. Pleszewski Klaster Kotlarski.

Kotły C.O. - Klaster producentów - Pleszew

Partnerzy

Powiat Pleszewski
Innowacyjne Forum Gospodarcze Ziemii Pleszewskiej
Kompania Węglowa S. A.
 
Klaster Kotlarski wyróżniony na Targach "INSTALACJE 2008"
30 pleszewskich firm kotlarskich prezentowało swoje wyroby na Międzynarodowych Targach Poznańskich INSTALACJE 2008 - najważniejszej imprezie targowej dla branży grzewczej w Polsce odbywającej się raz na dwa lata w Poznaniu. Stoisko pleszewskiego klastera kotlarskiego wraz z jego nowym produktem „RetKlaster25 - premium” odwiedziło kilka tysięcy zwiedzających, a wśród nich instalatorzy, projektanci i firmy budowlane.
 
 

Wystawę przygotowano na 120 metrach kwadratowych w centralnej części hali targowej nr 5. Pleszewski klaster zaprezentował 10 sztandarowych wyrobów m.in. kotły z palnikiem węglowym i automatycznym podajnikiem tłokowym, zasilane węglem typu groszek lub miałem węglowym. Zaprezentowano też tradycyjne kotły zasypywane ręcznie, oraz podzespoły i akcesoria elektryczne i elektroniczne. Najważniejszym elementem stoiska był jednak nowy, innowacyjny kocioł grzewczy „RetKlaster25 premium”. Jednostkę tą opracowały firmy z grupa pilotażowej „Innowacyjny Kocioł Pleszewski” wspólnie z Politechniką Śląską i Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości Oddział Pleszew w ramach projektu UE. Nowa innowacyjna konstrukcja pozwoliła obniżyć emisję pyłów i szkodliwych substancji do poziomu porównywalnego z kotłami olejowymi czy gazowymi, poprawiając jednocześnie sprawność energetyczną kotła. Produkt ten otrzymał nominację do złotego medalu targów.

 

 

 

 

 

Dla instalatorów, projektantów i handlowców przygotowano prezentację multimedialną. Informacji technicznych udzielali dyżurujący kolejno na stoisku producenci - członkowie grupy pilotażowej „Innowacyjny Kocioł Pleszewski”. Uruchomiono także specjalną stronę internetową www.klasterkotlarski.pl , na której można znaleźć informacje na temat branży i jej wyrobów. Indywidualni klienci otrzymywali ulotki promocyjne. Koordynatorami wystawy byli: dyrektor Oddziału Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Pleszewie Michał Kuberka oraz naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Pleszewie Robert Czajczyński. Wystawę Innowacyjny Kocioł Pleszewski na Międzynarodowych Targach Poznańskich „INSTALACJE 2008” zrealizowano w ramach projektu UE, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. Udział firm w wystawie był bezpłatny. Na wystawie nie zabrakło też gości honorowych, a wśród nich Starosty Pleszewskiego Michała Karalusa, który o początku tworzenia klastra kotlarskiego wspiera jego działania.