Najlepsi w branży grzewczej. Pleszewski Klaster Kotlarski.

Kotły C.O. - Klaster producentów - Pleszew

Partnerzy

Powiat Pleszewski
Innowacyjne Forum Gospodarcze Ziemii Pleszewskiej
Kompania Węglowa S. A.
 
Grupa pilotażowa "Innowacyjny Kocioł Pleszewski"

Liderzy Pleszewskiego Klastera Kotlarskiego skupieni są w grupie pilotażowej „Innowacyjny Kocioł Pleszewski”, obejmującej 30 najbardziej aktywnych firm klastera. Członkowie grupy „Innowacyjny Kocioł Pleszewski” to nowoczesne firmy, produkujące kotły nowej generacji o wysokiej sprawności energetycznej, posiadające certyfikaty ekologiczne i jakościowe.

 

W procesie produkcyjnym stosowane są najnowsze rozwiązania technologiczne, od precyzyjnego cięcia laserowego lub plazmowego poczynając, poprzez zrobotyzowane i manualne spawanie typu MIG, kończąc na numerycznym skrawaniu i obróbce plastycznej. Zrzeszone w grupie firmy wspólnie z jednostkami badawczo rozwojowymi oraz Eurocentrum opracowali nowy typ kotła na paliwa stałe. Innowacyjna konstrukcja pozwoli maksymalnie obniżyć emisję pyłów, poprawiając jednocześnie sprawność energetyczną kotła. Nad nowym przedsięwzięciem pracowali najlepsi konstruktorzy zakładów kotlarskich, eksperci i naukowcy branżowych instytutów w ramach specjalistycznych warsztatów i konsultacji. W efekcie połączenia praktyki trzydziestu producentów kotłów grzewczych oraz doświadczeń jednostek badawczo-rozwojowych powstał nowoczesny, innowacyjny wyrób spełniający wszystkie wymogi unijnych norm ekologiczne oraz najnowsze standardy bezpieczeństwa. Estetyczna i harmonijna stylistyka w połączeniu ze zautomatyzowaną obsługą i funkcjonalnością kotła sprawia, że produkt ten stał się obiektem pożądania najbardziej wymagających klientów. Najważniejszym atutem zarówno zaawansowanych technicznie i konstrukcyjnie wyrobów jak i podstawowych modeli, jest wysoka sprawność energetyczna oraz bezawaryjność kotłów wynikająca z wieloletnich doświadczeń firm.

„Pleszewskie Kotły” cieszą się uznaniem wśród klientów indywidualnych, firm instalatorskich i budowlanych. Zostały wielokrotnie nagrodzone i wysoko oceniane na międzynarodowych targach i wystawach. Sukcesy i dynamiczny rozwój firm to nie tylko zasługa nowoczesnych technologii produkcji, innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, ale przede wszystkim duża wrażliwość producentów na potrzeby i oczekiwania klientów, ogromne zaangażowanie ambitnych ludzi z wizją i pomysłami, zdolnych konstruktorów i inżynierów oraz wysoko wykwalifikowanych mistrzów spawalnictwa.