Najlepsi w branży grzewczej. Pleszewski Klaster Kotlarski.

Kotły C.O. - Klaster producentów - Pleszew

Partnerzy

Powiat Pleszewski
Innowacyjne Forum Gospodarcze Ziemii Pleszewskiej
Kompania Węglowa S. A.
 
Witamy!
Prezentacja Pleszewskiego Klastera Kotlarskiego podczas Wielkopolskiego Dnia Samorządowca

27 maja na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolskich Michała Chojary przybyło kilkuset samorządowców z terenu całej Wielkopolski do Ośrodka Rekreacji Konnej „Stara Stajnia” w Zawidowicach koło Pleszewa by uczestniczyć w obchodach Dnia Samorządowca.

Podczas imprezy prezentowano najbardziej znane produkty regionalne południowej Wielkopolsce a wśród nich m.in. kotły centralnego ogrzewania, palniki węglowe oraz sterujące urządzenia elektroniczne wytwarzane przez Pleszewskiego Klastera Kotlarskiego. Z Powiatu Pleszewskiego zaprezentowano również siodła i uprzęże produkowane przez firmę „Daw-Mag”, przetwory spożywcze firmy „Kaczmarek” – pochodzące z uprawy grzybów. Degustować można był wyśmienite sery z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskie Kowalew-Dobrzyca oraz doskonałe warzywa szklarniowe z Pleszewskiego Stowarzyszenia Producentów Ogrodniczych „Pomidor Pleszewski”.

 
Klaster Kotlarski wyróżniony na Targach "INSTALACJE 2008"
30 pleszewskich firm kotlarskich prezentowało swoje wyroby na Międzynarodowych Targach Poznańskich INSTALACJE 2008 - najważniejszej imprezie targowej dla branży grzewczej w Polsce odbywającej się raz na dwa lata w Poznaniu. Stoisko pleszewskiego klastera kotlarskiego wraz z jego nowym produktem „RetKlaster25 - premium” odwiedziło kilka tysięcy zwiedzających, a wśród nich instalatorzy, projektanci i firmy budowlane.
 
 
Więcej…
 
Top 10 - liderzy innowacji w Wielkopolsce
Pleszewski Klaster Kotlarski wraz z Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych firm w Wielkopolsce. Ranking został opracowany w ramach projektu Winnova – Wielkopolska dla Innowacji. Lista „Top 10 – liderzy w Wielkopolsce” prezentuje firmy i instytucje, które swoją działalnością przyczyniają się do tworzenia dogodnych warunków dla rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw i umocnienia wizerunku Wielkopolski jako miejsca przyjaznego dla inwestycji.

Więcej…
 
Dokonania, szanse i perspektywy rozwoju Klastera Kotlarskiego

  14 marca br. w pałacu w Witaszycach koło Pleszewa odbyła się konferencja prezentująca efekty zrealizowanych działań dla pleszewskiej branży kotlarskiej w ramach projektu pod nazwą „Uruchomienie usług transferu technologii i kojarzenia partnerów do współpracy z MSP w ramach Klastera Kotlarskiego”

 

Więcej…
 
Wsparcie na rozwój Pleszewskiego Klastra Kotlarskiego

Od października br. trwają intensywne prace nad wzmocnieniem potencjału innowacyjnego firm Pleszewskiego Klastera Kotlarskiego w ramach nowego projektu, którego koordynator jest pleszewskie Eurocentrum.

Więcej…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje: 11 - 15 z 23