Aktualności

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

27 listopada 2018 roku Stowarzyszenie było organizatorem spotkania „Kocioł 5 klasy innowacja czy zagrożenie …..- spojrzenie od strony komina”.

W spotkaniu obok członków naszego Stowarzyszenia wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Kominy Polskie z Prezesem Piotrem Cembalą, przedstawiciele firm producentów kominów oraz przedstawiciele Polskiej Izby Kominiarzy na czele z prezesem Marcinem  Ziombskim. Warto zaznaczyć, że organizację tę reprezentował również Wiceprezes Piotr Pacyna, który na co dzień pracuje w Ostrowie Wielkopolskim.  

Na spotkaniu omówiono wiele ważnych kwestii z dziedziny ciepłownictwa, wymieniono poglądy istotne z punktu widzenia środowiska branżowego, problemy powstające w związku z pojawieniem się kotłów na paliwa stałe o bardzo niskiej emisji. W toku dyskusji uczestnicy spotkania jednoznacznie stwierdzili, że nie można oddzielnie traktować kotła, komina i serwisu tegoż komina, lecz uznać za skorelowane zależności. Kocioł, komin i wentylacja kotłowni stanowią jeden zespół energetyczny.  Wydaje się, że wymiana doświadczeń między producentami kotłów, producentami kominów oraz kominiarzami jest niezbędnym elementem zarówno doskonalenia obsługi klienta, jak i poszerzenia świadomości samych stron.

Praktycznym wymiarem spotkania była wstępna deklaracja o przystąpieniu Stowarzyszeń do inicjatywy 3 x k (kocioł, komin, kominiarz). Powszechnie zgodzono się, że dla poprawy wizerunku branży ciepłownictwa na paliwa stałe konieczne jest prowadzenie akcji oświatowych i uświadamiających korygujących mylne sądy o eksploatacji urządzeń na paliwa stałe.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W zakładzie BUDKOT w Pleszewie od 08.11. br. prowadzone są badania kotłów dla konsorcjów:

- 75/2018 czyli kotła o mocy 75 kW,

- 400/2018 czyli kotła o mocy 400 kW,

- 20P/2018 czyli kotła pelletowego o mocy 20 kW.

Podjęto też próbę zbadania kotła o mocy 11 kW, dla którego konsorcjum zostanie utworzone wkrótce.

 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Miło jest nam poinformować, że wszystkie dotychczas przebadane kotły serii klaster 5 otrzymały wyróżnienia w ramach VII edycji Konkursu TOPTEN Koły grzewcze na paliwa stałe. Zostały umieszczone na listach najbardziej efektywnych kołów na paliwa stałe 2018r oraz na listach kotłów spełniających wymogi klasy 5. Osoby posiadające prawo do produkcji wymienionych kotłów będą wkrótce mogły odebrać stosowne zaświadczenia. Nabywają równocześnie prawo do stosownego znakowania wyrobów znakiem TOPTEN POLSKA 2018.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Z inicjatywy Zarządu Stowarzyszenia 26 marca 2018 roku odbyło się szkolenie z zakresu RODO dla członków stowarzyszenia. W warsztatach wzięło udział 20 firm. Według oceny wyrażonej w ewaluacji uczestnicy wysoko ocenili kompetencje i formę przekazu. Wspólne zamówienie szkoleniowca pozwoliło na minimalizację kosztów ponoszonych przez poszczególnych uczestników.

Stowarzyszenie Klaster Kotlarski

ul. Poznańska 79,
63-300 Pleszew
NIP: 6080092609

Przydatne linki

Popularne aktualności

04 czerwiec 2018
13 listopad 2018

Galeria zdjęć

3
4
5
7
2
8
10
9
6
© Copyright 2018 . All Rights ReservedWykonanie: Empressia