Aktualności

Konferencja

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

27 listopada 2018 roku Stowarzyszenie było organizatorem spotkania „Kocioł 5 klasy innowacja czy zagrożenie …..- spojrzenie od strony komina”.

W spotkaniu obok członków naszego Stowarzyszenia wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Kominy Polskie z Prezesem Piotrem Cembalą, przedstawiciele firm producentów kominów oraz przedstawiciele Polskiej Izby Kominiarzy na czele z prezesem Marcinem  Ziombskim. Warto zaznaczyć, że organizację tę reprezentował również Wiceprezes Piotr Pacyna, który na co dzień pracuje w Ostrowie Wielkopolskim.  

Na spotkaniu omówiono wiele ważnych kwestii z dziedziny ciepłownictwa, wymieniono poglądy istotne z punktu widzenia środowiska branżowego, problemy powstające w związku z pojawieniem się kotłów na paliwa stałe o bardzo niskiej emisji. W toku dyskusji uczestnicy spotkania jednoznacznie stwierdzili, że nie można oddzielnie traktować kotła, komina i serwisu tegoż komina, lecz uznać za skorelowane zależności. Kocioł, komin i wentylacja kotłowni stanowią jeden zespół energetyczny.  Wydaje się, że wymiana doświadczeń między producentami kotłów, producentami kominów oraz kominiarzami jest niezbędnym elementem zarówno doskonalenia obsługi klienta, jak i poszerzenia świadomości samych stron.

Praktycznym wymiarem spotkania była wstępna deklaracja o przystąpieniu Stowarzyszeń do inicjatywy 3 x k (kocioł, komin, kominiarz). Powszechnie zgodzono się, że dla poprawy wizerunku branży ciepłownictwa na paliwa stałe konieczne jest prowadzenie akcji oświatowych i uświadamiających korygujących mylne sądy o eksploatacji urządzeń na paliwa stałe.

Stowarzyszenie Klaster Kotlarski

ul. Poznańska 79,
63-300 Pleszew
NIP: 6080092609

Przydatne linki

Popularne aktualności

04 czerwiec 2018
13 listopad 2018

Galeria zdjęć

8
1
9
10
5
4
6
7
3
© Copyright 2018 . All Rights ReservedWykonanie: Empressia