Najlepsi w branży grzewczej. Pleszewski Klaster Kotlarski.

Kotły C.O. - Klaster producentów - Pleszew

Partnerzy

Powiat Pleszewski
Innowacyjne Forum Gospodarcze Ziemii Pleszewskiej
Kompania Węglowa S. A.
 
Aktualności
Wielkopolskie Klastry na rzecz Innowacyjności
Stowarzyszenie Klaster Kotlarski wygrało w konkursie „Wielkopolskie Klastry na rzecz
Innowacyjności” zajmując w rankingu uczestników konkursu I miejsce.
Więcej…
 
Bezpieczna kotłownia - bezpieczny dom

Akcja "Bezpieczna kotłownia - bezpieczny dom" 

Więcej…
 
Eko-innowacje
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Klaster Kotlarski zaprasza do udziału w spotkaniu pogłębiającym współpracę pn. „Eko-innowacje ważnym obszarem w procesie rozwoju inicjatyw klastrowych – rekomendacje dla przyszłości”. Spotkanie odbędzie się dnia 9 listopada 2010r. w Willi Jana; ul. Kochanowskiego 63 w Pleszewie. Początek spotkania o godzinie 11.00. Szczegółowy program w załączeniu.
Więcej…
 
Benchmarkingu klastrów
Zakończyła się realizacja projektu „Organizacja i przeprowadzenie benchmarkingu klastrów w Polsce” realizowanego na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przez Deloitte Business Consulting S.A.
Więcej…
 
Uruchomienie procesu internacjonalizacji
W dniu 12.10.2010r. odbyło się spotkanie pogłębiające współpracę firm działających w sieciach, w tym firm  Klastra Kotlarskiego. Spotkanie poświęcone było zagadnieniu: "Uruchomienie procesu internacjonalizacji firm klastra poprzez podjęcie działań proeksportowych wektorem rozwoju sieci współpracy".
Więcej…
 
Rozwiązania CryoEase dla producentów kotłów

17 listopada 2009r. w Witaszycach odbyło się niezwykle interesujące seminarium: „Rozwiązania CryoEase dla producentów kotłów”.  W czasie spotkania przedstawiła się firma Air Products i omówione zostały nowoczesne innowacyjne rozwiązania ułatwiające zaopatrzenie w gazy o wysokiej czystości.

Więcej…
 
Stowarzyszenie Klaster Kotlarski zawiązane

W dniu 12 października odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Klaster Kotlarski , na którym uchwalono statut stowarzyszenie oraz zainicjowano proces rejestracji Stowarzyszenia w KRS. Pośród osiemnastu członków założycieli skupiających głównie przedstawicieli firm branży kotlarskiej znaleźli się również przedstawiciele samorządów powiatowego i miejskiego

Więcej…
 
Światowe Dni Innowacji
W dniach 28 września – 2 października 2009 r. Klaster Kotlarski uczestniczył w Światowych Dniach Innowacji w Poznaniu organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W czasie ich trwania została przedstawiona prezentacja pt. „Wykorzystanie designu produktu” i prezentacja pt. „Kreowanie wartości dodanej poprzez wspólne działanie członków klastra”  pokazujące dorobek Klastra Kotlarskiego. Zainteresowanie z jakim się spotkały te prezentacje świadczą o uznaniu dla pracy członków klastra.
 
Planowane nowe działania

Informuję że w celu kontynuowania prac i podjęcia zaawansowanych działań przystępujemy do zawiązania nowej grupy pilotażowej składającej się z 10 firm produkcyjnych klastra kotlarskiego. Zainteresowanych proszę o kontakt telefonicznie na numer 0 503120316  lub e-mailowo na adres: Ten e-mail jest chroniony przed spame, włącz obsługę Javascript w przeglądarce, by go zobaczyć   lub  Ten e-mail jest chroniony przed spame, włącz obsługę Javascript w przeglądarce, by go zobaczyć
Michał Kuberka
koordynator klastra

 
Zmiany organizacyjne klastra

Informuję że z końcem marca 2009r. zakończyło działanie biuro Eurocentrum Innowacji i Przdsiębiorczości w Pleszewie ul. Kaliska 24. W związku z tym w sprawach klastra kotlarskiego proszę zwracać się telefonicznie na numer 0 503120316 lub e-mailowo na adres Ten e-mail jest chroniony przed spame, włącz obsługę Javascript w przeglądarce, by go zobaczyć   lub Ten e-mail jest chroniony przed spame, włącz obsługę Javascript w przeglądarce, by go zobaczyć

Michał Kuberka
koordynator klastra

 
Prezentacja Pleszewskiego Klastera Kotlarskiego podczas Wielkopolskiego Dnia Samorządowca

27 maja na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolskich Michała Chojary przybyło kilkuset samorządowców z terenu całej Wielkopolski do Ośrodka Rekreacji Konnej „Stara Stajnia” w Zawidowicach koło Pleszewa by uczestniczyć w obchodach Dnia Samorządowca.

Podczas imprezy prezentowano najbardziej znane produkty regionalne południowej Wielkopolsce a wśród nich m.in. kotły centralnego ogrzewania, palniki węglowe oraz sterujące urządzenia elektroniczne wytwarzane przez Pleszewskiego Klastera Kotlarskiego. Z Powiatu Pleszewskiego zaprezentowano również siodła i uprzęże produkowane przez firmę „Daw-Mag”, przetwory spożywcze firmy „Kaczmarek” – pochodzące z uprawy grzybów. Degustować można był wyśmienite sery z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskie Kowalew-Dobrzyca oraz doskonałe warzywa szklarniowe z Pleszewskiego Stowarzyszenia Producentów Ogrodniczych „Pomidor Pleszewski”.

 
Klaster Kotlarski wyróżniony na Targach "INSTALACJE 2008"
30 pleszewskich firm kotlarskich prezentowało swoje wyroby na Międzynarodowych Targach Poznańskich INSTALACJE 2008 - najważniejszej imprezie targowej dla branży grzewczej w Polsce odbywającej się raz na dwa lata w Poznaniu. Stoisko pleszewskiego klastera kotlarskiego wraz z jego nowym produktem „RetKlaster25 - premium” odwiedziło kilka tysięcy zwiedzających, a wśród nich instalatorzy, projektanci i firmy budowlane.
 
 
Więcej…
 
Zapraszamy na stoisko Pleszewskiego Klastera Kotlarskiego
 
Top 10 - liderzy innowacji w Wielkopolsce
Pleszewski Klaster Kotlarski wraz z Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych firm w Wielkopolsce. Ranking został opracowany w ramach projektu Winnova – Wielkopolska dla Innowacji. Lista „Top 10 – liderzy w Wielkopolsce” prezentuje firmy i instytucje, które swoją działalnością przyczyniają się do tworzenia dogodnych warunków dla rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw i umocnienia wizerunku Wielkopolski jako miejsca przyjaznego dla inwestycji.

Więcej…
 
Dokonania, szanse i perspektywy rozwoju Klastera Kotlarskiego

  14 marca br. w pałacu w Witaszycach koło Pleszewa odbyła się konferencja prezentująca efekty zrealizowanych działań dla pleszewskiej branży kotlarskiej w ramach projektu pod nazwą „Uruchomienie usług transferu technologii i kojarzenia partnerów do współpracy z MSP w ramach Klastera Kotlarskiego”

 

Więcej…
 
Wsparcie na rozwój Pleszewskiego Klastra Kotlarskiego

Od października br. trwają intensywne prace nad wzmocnieniem potencjału innowacyjnego firm Pleszewskiego Klastera Kotlarskiego w ramach nowego projektu, którego koordynator jest pleszewskie Eurocentrum.

Więcej…
 
Warsztaty "Dobra praktyka w zakresie technologii"
Szanowni Członkowie grupy pilotażowej "Innowacyjny Kocioł Pleszewski" wznawiamy, po wakacjach, nasze działania w ramach projektu "Uruchomienie usług transferu technologii i kojarzenia partnerów do współpracy z MSP w ramach klastera kotlarskiego".
Więcej…
 
Pleszewska wystawa kotlarska!
1 czerwca 2007r. po niespełna siedemdziesięciu latach przerwy na Ziemi Pleszewskiej odbyła się kolejna Wystawa Przemysłowa, której organizatorem było Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości Oddział Pleszew.
Więcej…
 
Super nowoczesne kotły C.O.
Grupa Pilotażowa "Innowacyjny Kocioł Pleszewski" wspólnie z Politechniką Śląską i Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości Oddział Pleszew pracują nad nowoczesnym rozwiązaniem konstrukcyjnym kotła na paliwa stałe.
Więcej…
 
Podsumowanie projektu kotlarskiego
Przez półtora roku pleszewscy kotlarze korzystali ze wsparcia unijnego w ramach projektu "Budowa i wzmacnianie innowacyjnej sieci współpracy MSP w ramach klastera kotlarskiego".
Więcej…
 
Uroczysta Konferencja - start nowego projektu
3 października 2006r. w Zawidowicach k/Pleszewa odbyła się Konferencja pt "Wdrażanie innowacji podstawą trwałego wzrostu konkurencyjności MSP" otwierająca nowy projekt dla branży kotlarskiej z terenu Powiatu Pleszewskiego.
Więcej…
 
Kolejny sukces EUROCENTRUM
Nowy projekt dla Pleszewskiego Klastera Kotlarskiego to kolejny sukces Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości Oddział Pleszew.
Więcej…
 
Konferencja dla Pleszewskiego Klastera Kotlarskiego
Zapraszamy na Konferencję pt. "Wdrażanie innowacji podstawą trwałego wzrostu konkurencyjności MSP na rynku", która odbędzie się w dniu 3 października 2006 r. w restauracji "Stara Stajnia" w Zawidowicach k/Pleszewa, rozpoczęcie zaplanowano o godz. 9:00.
Więcej…
 
Pleszewscy przedsiębiorcy w Austrii
Członkowie Grupy Pilotażowej „Innowacyjny Kocioł Pleszewski” w dniach 8 –12 maja poznawali doświadczenia Austriaków w dziedzinie innowacyjnych technologii energetycznych oraz austriackie modele funkcjonowania i wspierania grup branżowych – klasterów.
Więcej…